11. januára 2018

Vypaľované obrazy pre Silent Stream Of Godless Elegy a Lunatic Gods

Vypaľované husle pre Lunatic Gods som chystal už hádam vyše roka, len sa mi ich nedarilo stretnúť. Koncert pre Horára bol istotou. Ale dozvedel som sa, že tam bude vystupovať ešte jedna moja obľúbená skupina - Silent Stream Of Godless Elegy. Ich hudba sa mi tiež veľmi páči, takže mi to nedalo a tiež som pre nich chcel niečo vyrobiť. Je to moja vďaka za ich tvorbu, ktorá ma oslovuje.
Oba obrazy sú zo skutočných (ale nedokončených) huslí. Ide o pár. O dve časti z ktorých by bol jeden hudobný nástroj. Preto som sa aj rozhodol, že oba obrazy zladím - žena a muž. SSOGE majú svetlé logo a Lunatic Gods zas plne vypálené. Podobným spôsobom sa dopĺňajú aj na iných miestach.

Silent Stream Of Godless Elegy - 2017, vypaľovanie do dreva (javor)
Predlohou nápadu pre oba obrazy mi bola príroda, ktorá je častým prvkom v námetoch skladieb oboch skupín. Najmä Lunatic Gods v spojitosti s prírodou Turca. Preto som sa rozhodol pre zobrazenie Tlstej a Ostrej. Nad tým všetkým je Slnko - Kračúň. V prípade obrazu pre SSOGE sa dá povedať, že mi nepriamou predlohou bola ich skladba Mokoš. Obrazy sa teda môžu dopĺňať aj ako Zem a Slnko alebo Leto a Zima.

Lunatic Gods - 2017, vypaľovanie do dreva (smrek)


Pozrie tiež článok Paměti - obraz pre skupinu Žrec.