21. septembra 2016

Stránky sú hotové a tak "Vitajte v mojom lese!" a "Nové obrazy"

Vitajte v mojom lese!

Dnešným dňom považujem tieto stránky za hotové. je tu ešte pár vecí na doladenie a dokončovanie. Priestor venovaný drievkam je zatiaľ prázdny. Tam ešte musím vymyslieť ako to poriešim aby sa to jedoducho spravovalo. Hlavné je, že som už porozumel ako pracuje tvorenie stránok na blogu. Niektoré veci ešte asi priebežne budem meniť ale myslím, že stránky sú už v stave v akom by som ich chcel ukázať verejnosti. Preto by ak by ste mali chuť, tak môžete túto stránku zdieľať za čo vám vopred ďakujem :)


Nové obrazy

A prejdem teraz priamo k hlavnej náplne tohto blogu a v skratke sa pokúsim zhrnúť zopár noviniek. Pre tento blog je snáď novinka aj to, že som asi desať rokov dozadu nastúpil na strednú školu... nie až také staré novinky sa tu nechystám písať :)

Po minuloročnom výbuchu tvorivého maľovania sa postupne znovu navraciam k maľbe. Alebo to tak aspoň cítim kvôli nutkaniu. Ešte na konci spomínaného roku som sa trošku pustil do akrylu aby som zistil či to ešte stále viem. Toto znovunaberanie síl prežilo ešte do začiatku tohto roku, kedy som vytvoril dva obrazy z toho jeden ako svadobný dar pre bratranca a jeho nevestu. Teraz v predjesennom obdobý ma začali chytať silné chute namaľovať nejaké nvé ale aj staršie nápady a tak vznikol nový obraz, ktorý som zatiaľ pomenoval "Perún osloboditeľ". Obraz som maľoval podľa jedného z návrhov na obal pre skupinu RAMCHAT. Tento návrh sa mi zo všetkých páčil najviac no napriek tomu nebol vybraný a tak som sa rozhodol, že ho niekedy spracujem. Pôvodne som to chcel urobiť prostredníctvom kresby a následne ho dotvoriť v photoshope pomocou tabletu. Ale ako som ležal v noci v spacáku v bašte Sklabínskeho hradu, sa mi do hlavy vryla myšlienka a predstava toho ako by ten návrh vyzeral namaľovaný na veľkom plátne. A tak sa stalo hneď ako som sa z Fatry vrátil "domov" do Levíc. Hneď na druhý deň som sa doň pustil.


Svadobný dar
Labute z blízka


"Perún hromom žehná nás" z blízka
Dobyvateľ nerozdeľuj!
Perún osloboditeľ