16. decembra 2016

Anjeli - zbierka anjelských malieb do roku 2015


Minulý rok som si len tak skúšal doma vytvoriť malú knížočku svojích dračích digitálnych malieb a kresieb. Výsledok bol zaujímavý ale hneď som si predstavoval ako by táto malá knížočka vyzerala ako väčšia knižka a priamo z tlačiarne.

Napadlo mi teda skúsiť pretvoriť grafiku tejto malej knížočky veľkosti A6 na väčšiu A5 ale aj so zmenou obsahu. Týchto dračích grafík mám naozaj veľa a bolo by to na veľa strán a tak by som sa nevošiel do nákladov. Preto mi napadlo, že skúsim urobiť knižku zameranú na moje anjelské maľby. Tie sa mi podarilo dostať na 16 strán. Vyšlo by ich aj na viac ale niektoré som aj tak musel dať viacero na jednu stranu aj kvôli nekvalitným fotkám starších obrazov, ktoré nemám možnosť nafotiť znovu pretože už majú svojích majiteľov. Ale keďže som chcel menej strán, tak mi to aj celkom vyhovovalo.Tvorbe podobných obrazov som sa venoval už dávnejšie ale spomenul som si na to ako som ich tvoril. Takmer na každej strane je teda aj krátky opis tvorby, prípadne popis obrazu alebo myšlienka. Vprvom rade nejde o nejakú knižku s duchovným posolstvom ani o nič podobné. Je to knižka zameraná na moju tvorbu pričom samozrejme obsahuje aj moje myšlienky a vnímania, ktoré majú slúžiť pre lepšie pochopenie obrazov. O tom vlastne hovorí už samotný (pod)názov.
Pri tvorbe knižky som myslel hlavne na ľudí, ktorí si tieto moje obrazy kupovali alebo ich obdivovali, ale aj na príjemné stretnutia s nimi. Už vopred som vedel, že zopár kusov rozdám a vedel som aj komu. Preto som požiadal o pomoc kamarátku tlmočníčku, ktorá mi ju preložila do anglického jazyka.
29. januára vystupovala v Bratislave moja oblúbená skupina - Rhapsody. Konečne sa mi podarilo stretnúť sa osobne s gitaristom Luca Turillim pričom som mu daroval jeden kus tejto knížočky a zároveň dva obrazy, ktoré sa v nej objavili. Jeho portrét v podobe anjela a jeden dvojobraz, ktorý znázorňuje výjav jednej z piesní.

Knižku Anjeli - zbierka anjelských malieb do roku 2015 som dal tlačiť sám na vlastné náklady len 15 kusov. Verejne knižka vlastne nevyšla nakoľko nemá isbn ani čiarový kód. Je riešená spinkovou väzbou pričom obal je tlačený na 300g papier a strany na 150g papier. Obsahuje (takmer)všetky akrylo ale aj olejomaľby anjelov, ktoré som vytvoril od roku 2012 do 2014(2015 vznikla táto knižka). V prípade záujmu si môžete knižku kúpiť u mňa cez mail.