15. decembra 2016

OBOJŽIVELNÍKY A PLAZY NAŠEJ PRÍRODY - omalovánka a pexeso

Po vydaní knížočky OBOJŽIVELNÍKY A PLAZY MESTA LEVICE sme dostali ďalší nápad ako ľuďom priblížiť tieto zaujímavé, vzácne a aj úžitočné druhy. Rozhodli sme sa teda, že budeme tentokrát pracovať na omalovánke OBOJŽIVELNÍKY A PLAZY NAŠEJ PRÍRODY. Chceli sme do nej zahrnúť všetky pôvodne druhy obojživelníkov a plazov, ktoré sa vyskytujú v našej Slovenskej prírode.
Mojou úlohou bolo tentokrát okrem grafického dizajnu aj nakresliť všetkých 31 druhov pričom som sa držal fotopredlohy. Kamarát Štefan ku každému druhu napísal pár stručných viet.Medzi tým sme dostali nápad, že by bolo zaujímavé keby obálku omalovánky tvorilo pexeso. A tak sa stalo, že sa na obálke z prednej a zadnej strany objavili farebné zmenšeniny obrázkov z omalovánky. Samotné kreslenie obrázkov bolo pre mňa asi najpracnejšie ale vytvoriť takúto obálku bolo ako skladať hlavolam. Všetko muselo presne sedieť a zároveň vyzerať pútavo. A hlavne ako vždy, všetko sa stíhalo na poslednú chvíľu.

foto: Štefan Čambal, www.vivarista.skOmalovánku sme vytvorili z toho istého nadšenia ako aj vyššie spomínanú knížočku. Dalo by sa teda povedať, že omalovánka je jej nepriamím pokračovaním pretože duchom na seba naväzujú. Ďalších nápadov by bolo ešte veľa no my sme vďačný Tekovskému Múzeu v Leviciach, že nás podporilo aspoň v tejto knížočke a omalovánke. A samozrejme aj všetkým ostatným, ktorí sa podielali na ich vzniku.Omalovánka a aj knížočka sa dajú kúpiť priamo v Tekovskom Múzeu v Leviciach, ktoré nám ju vydalo. Prípadne mi môžte napísať do mailu správu :)