9. novembra 2017

Omalovánka draci.info

Prišiel čas predstaviť ďalší projekt spoločenstva Draci.info. Minule to bol kalendár a tentokrát je to omalovánka pre dospelých. Ide vôbec o prvú omalovánku Draci.info. Obsahuje 20 rôznych dračích obrázkov od 13 rôznych tvorcov. Ja som vytvoril dva obrázky, ktorými som do omalovánky prispel(najviac bolo tri obrázky na tvorcu). 
  


Popravde si človek myslel, že to načarbe behom jedného dňa. Hovoril si, že je to jednoduché urobiť pár čiar. Ale verte či nie, nebolo. Každú čiaru sa snažil robiť opatrne aby bola pekná, plynulá a rovná/neroztrasená. Takto sa mu to nie vždy hneď na prvý pokus podarilo. Hlavne pri tých dlhších čiarach. Našťastie pri niektorých prírodných tvaroch a povrchoch nemusel až tak dbať na to aby čiara nebola kostrbatá. Nakoniec dal do toho znovu viac času a živy než ako čakal. Strávil tak pri tom niekoľko nocí počas, ktorých si uvedomil ako sa mu dobre kreslí o takom čase keď sa vzduchom šíri pokoj a kľud. 
Inak omalovánky sú tlačené na kvalitný papier(A4), ktorý je vhodný aj na vyfarbovanie akvarelom. Takže si myslím, že si na svoje príde každý, kto rád vyfarbuje. 
Upršané ráno - 2017, počítačová kresba A4
Ručiaci Zmejeň - 2017, počítačová kresba A4
Znovu sme do toho šli dobrovoľne so snahou vytvoriť niečo pekné s myšlienkou ktorá sa nám páči. Kúpou (alebo aj zdielaním) omalovánky a kalendáru (a pexesa) teda podporíte nie len samotné projekty draci.info ale aj nás čo sme sa do nich zapojili. Podporujete tým teda aj našu tvorbu. Omalovánky sa dajú objednať spolu s kalendárom na stránke kalendáru draci.info.