8. januára 2018

RAMCHAT - Nepočaria!


Prišli ste s Kristom,
mirhou a zvonmi,
krvavým krížom,
hrozbou a sľubmi.

Dobro sa nenúti,
dobro sa žije, 
tak z našich detí
stiahnite ruky.

Len nedávno skupina Ramchat vydala nové CD s názvom "Nepočaria!" na, ktorom som mal znovu možnosť spolupracovať. Malo ísť o dvojičku predošlej placky s názvom "ATRANA" a preto sa farebne podobajú i keď nový počin je drsnejší a tak k tomu bolo treba vymyslieť aj vhodný obal. Návrh mi vyklíčil v hlave na podklade skladby podľa, ktorej album nakoniec dostal meno. Ten sme ešte spoločne s Hiraxom (zakladateľom skupiny) podolaďovali. Hlavným námetom obalu boli plamene aby sa to podobalo na predošlý obal.

foto prevzatá z xichtoknihovej stránky RAMCHATu

Znovu som pracoval spojením kresby ceruzkou a počítačovou maľbou. Takto som vytvoril nie len celý podklad na digipakové balenie ale aj potlač placky a aj samotný búklet, ktorý vlastne vznikol ako prvý. Všetko to prebehlo vo veľmi krátkom čase pretože sa to dávalo dohromady na poslednú chvíľu. O to zaujímavejšie to bolo... ale aj veľmi napínavé pri odosielaní do tlače. Pre všetky tieto drobnosti a okolnosti bude mať pre mňa aj tento album svoj vlastný jedinečný príbeh.

Nepočaria! - 2017, kresba ceruzou na A4 výkrese

Ak by vás zaujímali ostatné obaly alebo jednotlivé dvojstrany bookletov, tak môžete navštíviť moju druhú stránku kde si ich môžete prezrieť.
Album si môžete objednať na stránke www.hiraxshop.sk.