30. marca 2018

LUNATIC GODS - Na Tlstej rastie zlatá tráva (videoklip)

"Strádal syn, trpel brat, hynul zver, chradol strom,
slintaním pokrytcov.
Hyení pochod, priepasťou beľmosti,
šialený vykot besných psov!"
Konečne je to vonku! Môj prvý klip pre Martinskú skupinu Lunatic Gods. Síce za stvorením klipu bolo veľa nervov, rozdrvenej trpezlivosti a nadávania na nespolupracujúce programy a spomalený počítač, ale som veľmi rád, že po takmer troch mesiacoch niečo takéto vzniklo a z výsledku sa teším. Teším sa veľmi aj z tejto spolupráce a zo všetkých nových skúseností, ktoré mi priviedla.

Myslím, že je to doteraz asi môj najlepší klip, ale ten ďalší bude ešte lepší a ďalší ešte lepšejší. To hlavne preto, že sa v tomto smere stále hľadám a vyvýjam. A preto som rád, že moje "dozrievanie" v tomto smere vyšlo práve na klip k skladbe "Na Tlstej rastie zlatá tráva" pretože je to naozaj úžasná skladba, ktorá si zaslúži to najlepšie čo človek zo seba dokázal dostať.

Slávnostné vyznačenie dokončených posledných 3 sekúnd, ktoré som nevedel vymyslieť takmer celé tie tri mesiace.
Pre niekoho, kto sa s tvorbou klipu ešte nestretol si možno nevie predstaviť ako to dá zabrať kým človek behom štyroch hodín vytvorí obrázky na scénu trvajúcu približne tri sekundy. Niekedy je to ale aj o tom čo si človek na danú scénu vymyslí a niekedy ho najviac zdržuje aj práve to vymýšľanie. Ale to je len tá časť o kreslení. Potom to ešte treba dať dohromady v druhom programe a rozpohybovať. Často je to dosť vyčerpávajúce ale na druhú stranu človeka ten pocit, že sa zas o kúsok posunul a vidí, že to čo si vymyslel aj naozaj funguje, nakopáva vpred. A o to viac je to na záver dobrý pocit z dobre vykonanej práce. To ma na tom baví asi najviac :)